Севиля спечели Суперкупата на Испания, след като победи за втори път Реал (Мадрид). Този път с 5:3, а в първата среща преди седмица успя да победи с минималното 1:0.

На стадион "Сантяго Бернобеу" зрителите станаха свидетели на уникален двубой, в който головете падаха като дъжд. Севиля отново показа атакуващ стил на игра и успя да вкара цели пет гола. Хеттрик реализира звездата на отбора Фредерик Кануте, а два гола добави Ренато.

Първото попадение в срещата падна в 17-ата минута, а автор на гола стана Ренато. Реал (Мадрид) реагираха доста бързо и само след седем минути новото попълнение в отбора Дренте възстанови равенството.

Все пак в 29-ата минута вторият гол на Ренато даде нова преднина на гостуващия отбор. До почивката паднаха нови два гола. Фредерик Кануте (на снимката) реализира дузпа в 37-ата минута, а в последната минута на полувремето Фабио Канаваро направи резултата 2:3.

През втората част футболистите на двата отбора продължиха да атакуват противниковите врати. Реал (Мадрид) достигна до равенството с гол на Серхио Рамос в 78-ата минута на срещата.

Все пак Севиля достигна до победата с нови две попадения дело на Кануте. Нападателят вкара в 82-ата и 90-ата минута на двубоя, а за капак и Пепе от отбора на Реал (Мадрид) беше изгонен.