Севиля постигна втора победа от началото на сезона. По този начин андалусийци събраха актив от 7 точки и се изравниха с Валенсия и Атлетико Мадрид. Севиля се наложи с 2:0 при домакинството си на Хетафе от третия кръг на Примера дивисион. Това е втори пореден успех за андалусийци.

През първото полувреме футболистите на Севиля имаха надмощие, но сериозни пропуски направи Карлос Бака, а в 35-та минута Гуаита направи решаващо спасяване след удар с глава на Коке.

Домакините спечелиха дузпа в 44-та минута, Гуаита събори Краховяк в наказателното поле на Хетафе и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Карлос Бака, който направи резултата 1:0.

Севиля можеше да удвои своята преднина в 51-та минута, когато Денис Суарес се опита да изненада Гуаита с далечен удар, но топката излезе в аут.

Карлос Бака можеше да вкара своя втори гол в срещата в 83-та минута, но не намери целта.

Севиля успя да вкара втори гол в 87-та минута дело на Видал.

Хетафе остана с 3 точки.

Отборите на Грнада и Виялреал не успяха да си отбележат гол и мачът помежду им от 3-ия кръг на Примера завърши 0:0. Срещата на "Лос Карменес" беше равностойна, като зрителите не видяха много положения пред двете врати. Жерард Морено имаше пропусна първата по-интересна ситуация, след като ударът му с левия крак излезе в аут. Жейсон Мурийо от Гранада също беше близо до гола, но стреля над вратата.

След почивката стражът на домакините Роберто Фернандес отрази удар на Габриел Паулища, а после и Лусиано Вието с глава пропусна да донесе трите точки на Виляреал.

В класирането "жълтата подводница" е на 8-о място с 4 точки, а Гранада е на 6-а позиция с 5.