Севиля стъпи за първи път накриво през този сезон. Андалусци стигнаха само до 1:1 при домакинството си на Селта.

Отборът на Хулен Лопетеги може да съжалява за пропуснатата победа, защото създаде много положения, от които реализира само едно. Точен за севилци беше Франко Васкес в 81-ата минута, но само три по-късно Денис Суарес донесе равенството на Селта. Това беше и единственият точен удар на галисийци за целия мач.

Севиля можеше да измъкне победата в края на даденото 8-минутно продължение, но Рубен Бланко отрази удара на Рони Лопеш.

В следващия кръг "рохибланкос" играят с Алавес, докато Селта приема на свой терен новаците от Гранада.