Севиля сложи край на неуспешната си серия от поредни загуби в испанското футболно първенство.

Отборът триумфира в дербито на града срещу Реал Бетис.

Победният марш на Севиля продължава

Андалуският клуб надви Уеска с 1:0

Един от евробойците на Испания в последните години, на клубно ниво, спечели с минималното, но напълно достатъчно 1:0.

Автор на единствения гол в мача стана Юсеф Ен Несири, който се разписа решително за пореден път през сезона.

Снимка 517400

Източник: Twitter

Той беше точен в 27-ата минута на мача, като даде по-скоро заслужено предимство на своя отбор.

През вторите 45 минути Бетис имаше повече ситуации за достигане поне до почетно попадение.

Липсата на късмет обаче сякаш беше единственото нещо, което спря състава по пътя към ремито тази вечер.

Реал (Мадрид) дава двама за защитник на Севиля

"Белите" имат интерес към Жул Кунде

В самия край на двубоя Фекир можеше да възстанови равенството, имаше последната дума в сблъсъка, но пропусна да запише името си сред голмайсторите.

Така Севиля отвори разлика от 6 точки пред преследвача си Реал Сосиедад и се бетонира на 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Бетис е с 42 точки и считано към момента е позициониран зад Сосиедад.

Хулен Лопетеги пресметна: Бяхме по-добри от Борусия (Дортмунд) в три от четирите полувремена

Лопетеги пресметна: Бяхме по-добри от Дортмунд в три от четирите полувремена

"Искахме да дадем повод за радост на феновете ни"