Севиля победи с 2:0 Осасуна в деветия кръг от първенството на Испания и излезе начело в класирането.

Първият гол вкара Фредерик Кануте в 50-ата минута на срещата. Попадението беше реализирано след изпълнението на дузпа. Домакините довършиха съперника си с гол на Корея в 88-ата минута на двубоя.

Четвъртият в класирането Реал (Мадрид) загуби от Селта с 1:2 като домакин. Това е първо поражение на "белия балет"  на "Сантяго Бернабеу" откакто Фабио Капело застана начело на отбора през лятото.

Гостите играха доста предпазливо, но по най-добрия начин се възползваха от слабостите в защитата на мадридчани. Селта поведе с гол на Андерсон Нене в 36-ата минута, но Реал (Мадрид) изравни чрез Емерсон две минути преди почивката.

След подновяването на играта Реал упражни натиск към вратата на Селта и се очакваше тимът да  достигне до пълен обрат. В игра се появиха Рууд ван Нистелрой и Рейес на местата на  Робиньо и Диара.

На няколко пъти вратарят на Селта Пинто спаси отбора си от втори гол, отразявайки удари на Роналдо и Раул.  Победата за Селта донесе Хорхе Ларена в 81-ата минута на двубоя.

До края футболистите на Реал не създадоха нищо опасно и за втора поредна година трябваше да се примирят с домакинска загуба от Селта.

В останалите срещи Атлетик (Билбао) и Сантандер направиха нулево реми - 0:0. Домакините играха 50 минути с човек по-малко след изгонването на Габилондо в 40-ата минута на срещата.

В голов спектакъл Виляреал победи Бетис с 3:2. На два пъти гостите повеждаха в резултата, но домакините в крайна сметка обърнаха резултата до 3:2. Еду изведе гостите напред още в 4-ата минута, но Диего Форлан изравни в 20-ата минута.

Само две минути след подновяването на играта гостите отново поведоха с гол на Алберто Ривера. В рамките на две минути Виляреал реализира два гола и обърна резултата.

В 57-ата минута Паскал Сиган изравни - 2:2, а в следващата минута Кани донесе победата на домакините.

Рекреативо победи в мач с инфарктен финал Химнастик с 2:1. Гостите поведоха в 7-ата минута с гол на Ирурсон, а Хави Гереро изравни в 31-ата минута.

В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Лера беше изгонен за втори жълт картон. Победният гол вкара Марио в последната минута на срещата.

Сарагоса се разправи с  Хетафе като го победи с 3:1. Диого изведе домакините напред в резултата в 39-ата минута. Гостите изравниха с гол на  Ману Дел Морал в 68-ата минута от дузпа, но Диего Милито в 75-ата минута възстанови преднината на домакините.

Евертон в последната минута вкара третия гол и затвърди победата на домакините. Хетафе играха близо цял мач с човек по-малко, защото реферът изгони Рубен Пулидо в 11-ата минута на срещата.