Носителят на купата на УЕФА Севиля излезе на второ място във временното класиране, след като победи като гост пред 20 000 зрители Селта във Виго.

На стадион "Балаидос" домакините поведоха в резултата чрез бразилския си полузащитник Нене още в 8-ата минута на двубоя.

Но датският полузащитник на Севиля - Кристиан Поулсен, се възползва от грешка в защитата на домакините и изравни резултата в 31-ата минута.

През второто полувреме Севиля стигна до победата с гол на бразилското крило Адриано, който вкара втори гол във вратата на Селта и донесе заслужено победата на Севиля. Селта можеше да се спаси от загуба три минути преди края, когато получи правото на изпълнение на дузпа. Вратарят Палоп обаче спаси удара на Фернандо Баяно, а при добавката Пабло Контрерас стреля встрани.

В напрегнат сблъсък отборите на Осасуна и Атлетик (Билбао) завършиха наравно на негостоприемния стадион  в Памплона. Гостите играха по-добре през първата половина на срещата и това даде резултат. В 29-ата минута Габилондо изведе гостите напред в резултата.

През второто полувреме домакините се впуснаха в атаки към вратата на гостуващия отбор и в  54-ата минута Солдадо възстанови равенството.

До края на срещата двата отбора не успяха да стигнат до победата, като не съумяха да вкарат нов гол в нито една от двете врати и закономерно си поделиха по една точка.

Атлетико (Мадрид) загуби като домакин с 0:1 от Сарагоса. Късен гол на Оскар в 87-ата минута донесе трите точки на гостуващия отбор.