Отборът на Севиля се завърна на победния път в Примера дивисион. Седмица, след като отстъпиха на Атлетико (Мадрид), андалусци очаквано спечелиха домакинството си на Малага с 2:0. По този начин момчетата на Тото Берицо отново се изкачиха на второто място в Ла Лига, бидейки на 2 точки разстояние от лидера Барселона. "Блаугранас" обаче все още не са изиграли двубоя си от този кръг срещу Лас Палмас.

Снимка 315334

Първото полувреме на "Рамон Санчес Писхуан" не бе от най-интересните. На терена властваха единоборствата, нервите и неумението в създаване на голови положения.

Ситуацията се промени в 68-ата минута, когато Мигел Торес от състава на гостите игра непозволено в собственото си наказателно поле и главният съдия Трухийо моментално посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Едер Банега, който хладнокръвно преодоля Роберто Хименес за 1:0.

Видимо успокоени след откриващото попадение, севилци заиграха още по-добре и логично подпечатаха победата си с втори гол. В прегръдките на своите съотборници попадна колумбиецът Луис Муриел.

В следващия кръг на Севиля предстои тежко гостуване на Атлетик (Билбао), докато намиращият се в сериозна криза тим на Малага приема Леганес.

Поредната загуба на Малага днес може и да доведе до уволнението на старши-треньора Мичел.

СЕВИЛЯ - МАЛАГА 2:0

1:0 Банега - дузпа (68"), 2:0 Муриел (70")

СТАДИОН: "Рамон Санчес Писхуан"

СЪДИЯ: Даниел Трихийо

СЕВИЛЯ: Сория, Кяер, Меркадо, Ескудеро, Ленгле, Крон-Дели, Навас, Васкес, Писаро, Кореа, Муриел (резерви: Рико, Банега, Бен Йедер, Сарабия, Корчия, Н"Зонзи, Нолито)

МАЛАГА: Хименес, Торес, Байсе, Росалес, Хуан Карлос, Рика, Адриан, Ресио, Ролон, Алекс Мула, Ролан (резерви: Прието, Пино, Кастро, Чекини, Аньор, Пеняранда, Кеко)