Отборът на Севиля допусна грешна стъпка в борбата си за шампионската титла на Испания. Няколко дни, след като андалусийци завършиха 1:1 с Алавес, въпросният резултат се повтори и при наглед лесното домакинство на слабака Леганес.

Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" тръгна лошо за домакините, които се оказаха догонващи само след 180 секунди футбол. Опитният Набил Ел Жар отигра подаване към него по възможно най-добрия начин. Залъга бранител на Севиля, след което върна към връхлитащия Габриел, пратил коженото кълбо в далечния ъгъл на Рико.

Селекцията на Хорхе Сампаоли се върна в мача още до почивката. Йоветич направи отлично двойно подаване със съотборник и сам срещу Яго Ерерин не сбърка за 1:1.

През второто полувреме Севиля имаше тотален контрол над срещата, липсата на достатъчно ефективност пред гола обаче в крайна сметка се оказа решаваща за равенството.

СЕВИЛЯ - ЛЕГАНЕС 1:1

0:1 Габриел (3"), 1:1 Йоветич (43")

СТАДИОН: "Рамон Санчес Писхуан"

СЪДИЯ: Хосе Гонзалес

СЕВИЛЯ: Серхио Рико, Рами, Мариано, Ленгле, Карисо, Сарабия, Кореа, Краневитер, Монтоя, Йоветич, Васкес (резерви: Сориа, Ибора, Вието, Бен Йедер, Н"Зонзи, Ескудеро, Гансо)

ЛЕГАНЕС: Яго Ерерин, Сиовас, Тито, Мантовани, Бустинза, Перес, Моран, Габриел, Шумановски, Ел Жар, Гереро (резерви: Шампан, Махис, Саму, Диас, Инсуа, Унай Лопес, Лусиано)