Отборът на Севиля допусна първа загуба през новия сезон. Андалусци най-сетне си намериха майстора в Ла Лига, като това се случи при гостуването на един от най-неудобните им съперници – Атлетик (Билбао).

Баските демонстрираха резултатен футбол и се поздравиха с краен успех 3:1. По този начин „лъвовете“ на Ернесто Валверде изпревариха днешния си опонент и вече са на трето място във временното класиране.

Атлетик откри малко странно в 26-ата минута. Заучена комбинация от корнер изненада централния бранител Микел Сан Хосе, който с известна доза трудности все пак успя да я промуши под плонжа на Сиригу.

Севиля се върна в мача благодарение на Самир Насри. Френският национал бе точен в 55-ата минута, след като се възползва максимално добре при една сравнително слаба изява на вратаря Аризабалага.

Десет минути по-късно Атлетик отново си върна водачеството, след като Балензиага не остави никакъв шанс на Сиригу след впечатляващ диагонален шут. Радостта за играча бе голяма, тъй като това бе първият професионален гол в неговата кариера.

Точка на спора сложи ветеранът Адуриц, който оформи крайното 3:1 от дузпа в последната минута.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) – СЕВИЛЯ 3:1

1:0 Сан Хосе (26‘), 1:1 Насри (55‘), 2:1 Балензиага (66‘), 3:1 Адуриц – дузпа (90‘)

СТАДИОН: „Сан Мамес Бария“

СЪДИЯ: Алехандро Ернандес

АТЛЕТИК: Аризабалага, Де Маркос, Алварес, Лапорт, Балензиага, Сан Хосе, Ечебария, Уилямс, Гарсия, Сусаета, Адуриц (резерви: Ирайсоз, Итураспе, Муниаин, Леке, Ечеита, Мерино, Саборит)

СЕВИЛЯ: Сиригу, Мариано, Пареха, Меркадо, Колдиежчак, Краневитер, Кореа, Ибора, Сарабиа, Фернандес, Насри (резерви: Рико, Вието, Киотаке, Нзонзи, Ескудеро, Витоло, Васкес)