Отборът на Севиля продължава с неубедителното си представяне в испанското футболно първенство.

Съставът едва не отстъпи на собствен терен пред госта си Виляреал.

Жълтата подводница водеше с 2:0 до 78-ата минута, но в крайна сметка не успя да удържи победата и мачът завърши без победител - при резултат 2:2.

Двата тима завършиха срещата в намален състав, след като Бен Йедер, в редиците на домакините, както и Коста, в състава на гостите видяха червения цвят на картона.

Резултатът беше открит в 36-ата минута, когато Раба даде по-скоро заслужена преднина на тима си, с оглед представянето на единайсеторките до този момент на терена.

Предимството на гостите беше удвоено след 68 минути игра, когато Бака бе точен за 0:2.

В 77-ата минута Нолито изпълни по не особено добър начин дузпа в полза на отбора от Андалусия, но още в следващата минута коригира тази своя неточеност, разписвайки се за 1:2.

Крайното 2:2 оформи Стивън Н'Зонзи, който се разписа 8 минути преди края на редовното време.

Двата тима запазват позициите си в класирането, като Виляреал е 6-и с 48 точки - една повече от седмия Севиля.

Серхио Ескудеро: Все пак доказахме, че сме солиден състав

Капитанът на Севиля: Все пак доказахме, че сме солиден състав

"Изиграхме два добри мача срещу един от най-добрите отбори в света"