Отборите на Севиля и Бетис не успяха да се победят в градското дерби на Севиля и завършиха при 1:1 в среща от 13-ия кръг на испанското футболно първенство. Бетис е в серия от седем мача без поражение в Ла Лига и с 21 точки запази седмото си място във временното класиране.

Футболистите на Севиля записаха пето поредно равенство в шампионата и се изкачиха до 13-а позиция с 12 точки, но и мач по-малко.

Арсенал - Севиля 2:0 в мач от Шампионската лига

Арсенал задуши Севиля на "Емирейтс" и гледа смело към 1/8-финалите в ШЛ

Вижте подробности

Ектор Бейерин вкара топката в мрежата на Севиля в 15-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

И двете попадения паднаха през второто полувреме на срещата. Гостите от Бетис поведоха в 72-ата минута, благодарение на Айосе Перес. Той можеше да се разпише още по-рано, в 57-ата минута, но стреля вдясно от вратата на Севиля.

Седем минути по-късно, в 79-ата хърватинът Иван Ракитич възстанови равенството с точен удар от около 28 метра и оформи крайното 1:1.