В последната среща от съботната програма на 23-ия кръг в Примера дивизион тимовете на Севиля и Барселона завършиха наравно 1:1. Така двата тима облагодетелстваха шампионите от Реал (Мадрид).

През първата част домакините имаха предимство и се добраха до попадение. В 34-ата минута Капел осигури попадението във вратата на Барселона и домакините се оттеглиха на почивката с тази минимална преднина.

През втората част двата тима активизираха играта си, а Барселона стигна до изравняването. В 76-ата минута Шави изравни и даде надежда на каталунците за успех в срещата. Така, след като ги спаси срещу Севиля с победен гол Шави отново се превърна в герой за своите съотборници.

Надеждата на гостите се подкрепи и от изгонването на Сейду Кейта в 78-ата минута, след като футболистът получи втори жълт картон  и пое пътя към съблекалните.

До края на срещата въпреки усилията и на двата тима не се стигна до ново попадение.