Отборът на Севиля записа пети пореден успех в Примера дивисион. При гостуването си на на борещия се за оцеляване Леванте андалусийците надделяха с 2:1.

Мачът започна по чудесен начин за тях. Още в 10-та минута Кевин Гамейро получи удобен пас и с прекрасен завършващ удар откри резултата.

Всичко сякаш приключи като интрига в 37-та минута. Тогава Гамейро влезе в ролята на асистент и подаде към Хосе Антонио Рейес, който от близка дистанция реализира за 2:0.

Страхотен удар на Николас Пареха от пряк свободен удар нацели горната греда на вратата на Леванте и не позволи на Севиля да направи резултата класически.

След почивката домакините се активизираха, но стигнаха само до почетно попадение дело на Кала Уче в 73-та минута.

Благодарение на победата Севиля вече има 61 точки и се изравни с четвъртия Валенсия, макар че "прилепите" са с мач по-малко. Леванте пък остава 15-и с 28 точки и е прекалено близо до опасната зона.

В другия късен мач във вторник вечерта Ейбар победи Малага с 1:0 и сложи край на серията си от 11 мача без победа.

В герой за тима се превърна Микел Аруабарена, който вкара единствения гол с глава в 53-та минута след центриране на Хави Лара.

След тази победа Ейбар се отдалечи от опасната зона и вече има 31 в актива си, с шест повече от последния под чертата тим на Алмерия. Малага пък остава на седмото място с 45 точки.