Барселона направи равенство със Севиля в дерби на "Рамон Санчес Писхуан". Севилци играха половин час с играч по-малко, за да стигнат до  1:1 с в мач с много искри на терена.

Алехандро Папу Гомес даде преднина на Севиля в 32-ата минута след асистенция на бившия играч на Барса Иван Ракитич, но Барса успя да изравни преди края на полувремето чрез Роналд Араухо.

Второто полувреме бе белязано от странния червен картон, който Жул Кунде получи, след като хвърли топката в лицето на Жорди Алба след провокацията.

Виляреал победи Алавес с 5:2 в Ла Лига

Виляреал с луда победа в Ла Лига

"Жълтата подводница" вече е на 9-ото мясти в таблицата с 25 точки, а Алавес е 18-и с 15 точки

С равенството Севиля пропусна шанса да се доближи до лидера Реал (Мадрид) и вече има 38 точки, 5 по-малко от "кралете". Барса е далеч на седмо място със само 28 спечелени точки.