Реал (Мадрид) спечели тежкото си гостуване на Селта в двубой от испанското футболно първенство.

Мачът дойде в особено подходящ момент, като "галактикос" сякаш най-сетне намериха себе си под ръководството на временния треньор Сантяго Солари. През седмицата столичани разбиха с 5:0 като гост Виктория (Пилзен) в Шампионската лига.

Тази вечер пък те се наложиха с 4:2 над по традиция трудния си съперник Селта, като гости. Точни за победителите бяха Рамос, Себайос и Бензема, като нападателят се разписа на два пъти. Освен това негов удар срещна и горната греда на вратата на съперника през втората част от мача.

Снимка 388875

Въпреки успеха, Реал остава на шесто място в класирането. Столичани имат актив от 20 точки, докато Селта е на 11-та позиция с 14. Лидерът в таблицата Барселона разполага с 24 пункта на сметката си.

Реал бе с осакатен състав в Чехия, когато с тима не пътуваха Марсело, Рафаел Варан, Дани Карвахал, Мариано и Хесус Вайехо. Петимата не бяха включени в групата за мача днес.

Тази вечер обаче неприятните новини за тима се увеличиха, като Каземиро и Начо напуснаха терена принудително, заради получени контузии.

Иначе Бензема откри с прекрасен гол в 23-ата минута, възползвайки се от пас на Модрич. Французинът овладя технично, завъртя се и прати топката в мрежата.

Единадесет минути след почивката отново Бензема бе точен, покачвайки предимството на тима си с плътен изстрел във вратата на Селта.

Снимка 388873

Майо намали след малко повече от час игра, но Серхио Рамос вкара поредната си "паненка" от бялата точка, седем минути преди последния сигнал.

В 87-ата минута Кабрал остави домакините с човек по-малко на терена, след като бе изгонен от игра, а четири минути по-късно Себайос реализира истинско бижу, разписвайки се с мощен изстрел от границата на наказателното поле.

Крайното 2:4 оформи Мендес, който се възползва от грешка в отбраната на "кралете" в продължението на мача.

Снимка 388876

Това бе 43-и двубой между двата отбора, като Реал има 26 победи, а Селта 12. Реал няма загуба от опонента си в последните 9 шампионатни мача, като в тази серия вкара 35 гола. Последната победа на Селта над Реал бе през май 2014 година - 2:0.