Селта Виго се наложи над Валядолид с 3:1 в мач от петия кръг в Ла Лига. Уго Алварес даде аванс на Селта в 22-рата минута, а в 35-ата Борха Иглесиас покачи преднината. Единственото попадение за Валядолид бе реализирано от Раул Моро в 50-ата минута. Анастасиос Дувикас сложи край на спора в 91-ата минута.

В 22-рата минута Пабло Дуран комбинира с Уго Алварес, който простреля вратата на Карл Хайн за 1:0.

В 35-ата минута Яго Аспас се опита с мощен изстрел да реализира, но Хайн отрази. Борха Иглесиас със страхотна добавка реализира второто попадение.

Валядолид успя да върне един гол само 5 минути след старта на второто полувреме, след като Раул Моро отправи удар в долния ляв ъгъл, поразявайки целта в 50-ата минута.

В 81-ата минута Валядолид остана с човек по-малко на терена, след като Марио Мартин получи директен червен картон.

В 85-ата минута Селта вкара и трети гол посредством Хавиер Родригес, но попадението не бе зачетено след преразглеждане на ситуацията чрез ВАР.

Все пак домакините стигнаха до трети гол в 91-ата минута, когато Яго Аспас намери непокрит в противниковото наказателно поле Анастасиос Дувикас, който нямаше проблем да оформи крайния резултат.