Ибиса хвърли бомбата на 1/32-финалите за Купата на краля, след като разби елитния Селта с 5:2 у дома. Тимът от курортния град се подвизава в Сегунда Б.

Двубоят започна страхотно за домакините, които вкараха три гола до 28-ата минута. Първо Кастел откри резултата в 12-ата минута. Надмощието на Ибиса продължи и в 27-ата минута Кастел удвои. Секунди по-късно Перес направи резултата класически.

В 61-ата минута Молина бе точен от дузпа за 4:0. В 78-ата минута Санти Мина върна един гол. Осем минути след това Холсгроув направи резултата 4:2.

Интригата бе напът да се върна в продължението на мача, когато Санти Мина пропусна дузпа. Малко след това Родадо оформи крайното 5:2.

Още един елитен отбор се сбогува с турнира. Хетафе загуби с 0:1 при гостуването си на Кордоба. Единственият гол в мача вкара Ледесма в 6-ата минута.

Реал (Мадрид) победи Селта с 2:0 в мач от Примера Дивисион

Реал (Мадрид) е временно на върха в Ла Лига, Селта не се оказа проблем за "кралете"

Лукас и Асенсио допринесоха най-много за успеха с 2:0