Отборът на Селта Виго си осигури на практика оставането в Примера дивисион, след като в последния мач от 35-ия кръг разби гостуващия Валядолид с 4:1. Футболистите на Луис Енрике постигнаха втора поредна победа и три кръга преди края делят 9-10-о място с Райо Валекано и се откъснаха на 10 точки пред първия под чертата Алмерия.

Двубоят, досущ като останалите от кръга, стартира с минута мълчание в памет на починалия през седмицата бивш наставник на Барселона Тито Виланова.

Четирите попадения в мрежата на Хайме пък влетяха – ако не броим паузата между полувремената – само в разстояние на 11 минути. Най-напред Нолито откри в 38-ата минута, а 60 секунди по-късно Шарлиз удвои. С гол от съблекалнята в началото на втората част на Нолито Селта вече водеше с 3:0. Автогол на Стефан Митрович три минути по-късно показа безсилието на гостите.

Валядолид остава предпоследен с 32 точки. Алмерия е с една пред тях, докато първият над чертата Осасуна има 35.