Поредните два сблъсъка от турнира за Купата на краля в Испания се изиграха тази вечер.

Сериозна загуба с 0:3 като домакин на Селта претърпя отборът на Кадис в първи 1/8-финален двубой от надпреварата. Третодивизионният тим нашумя наскоро със служебното елиминиране на Реал (Мадрид) в предходния етап от турнира, тъй като „кралете" използваха нередовен играч в първия мач.

Срещу елитния Селта обаче Кадис показа, че няма сили да се класира напред без служебна помощ и падна безпелационно в първия мач. За Селта головете в първия 1/8-финал вкараха Гуидети в 25-ата, Джони в 58-ата и отново Гуидети в 79-ата минута, правейки реванша идната седмица почти безпредметен.

В последния 1/8-финал от първите срещи елитните Ейбар и Лас Палмас завършиха 2:3 на терена на баските. Любопитното е, че Ейбар завърши мача с 9 души заради червените картони в 82-ата и 87-ата минута на Хайрович и Ескаланте.

Четири от головете бяха реализирани преди показването на тези картони. Хайрович и Берхон вкараха в 10-ата и 20-ата минута за домакините. За тима от Канарските острови точни бяха Айтами в 16-ата и Уакасо в 60-ата.

В първата минута от добавеното време Момо наказа домакините с решителен гол за крайното 2:3 в полза на Лас Палмас.