Отборите на Селта и Алмерия завършиха наравно 2:2 в среща от испанското футболно първенство. Така отборът от Виго се изкачи на 9-та позиция с актив от 35 точки, докато Алмерия остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 27 пункта.

Капитанът на гостите от Алмерия - Сърджан Бабич откри резултата в 7-ата минута след красиво изпълнение. Швейцарският нападател Харис Сеферович изравни само три минути по-късно.

Арнау Пуигмал даде нов аванс на Алмерия в 32-ата минута, след като бе изведен в чиста позиция от Суарес.

В 42-ата минута Карлес Перес отново върна домакините в мача. Полузащитникът вкара красив гол от дистанция.

През втората част и двата отбора играха предпазливо и положенията липсваха. Развръзката можеше да настъпи в седмата минута на добавеното време, когато удар на Фран Белтран от Селта се отби от лявата греда.