Два късни гола на Рикардо Оливейра донесоха точка за Сарагоса срещу гостуващия Еспаньол в мач от Примера дивисион, завършил 3:3.

Диего Милито изведе Сарагоса в резултата още в 5-ата минута, но с три бързи гола на Раул Тамудо, Валдо и Пабло Сабалета гостите от Еспаньол обърнаха резултата.

Попаденията паднаха от 7-ата до 14-ата минута.

През второто полувреме Сарагоса остана с 10 души на терена след червен картон ан Петер Лучин, но въпреки това успя да направи впечатляващ финал на мача и да спечели точка.

Четири минути преди края бразилецът Рикардо Оливейра намали на 2:3, а в самия край на срещата отново той изравни след находчив пас на Диего Милито.

Виляреал претърпя изненадваща загуба с 0:1 у дома от закъсалия отбор на Бетис. "Жълтата подводница" има само една спечелена точка от последните три мача, но остава в челото на класирането.

Бетис спечели важната победа в борбата за оцеляване благодарение на гол на ветерана Хесус Капи в 9-ата минута.

Носителят на купата на УЕФА Севиля се поздрави с победа 3:1 над Мурсия.
Луиш Фабиано вкара два гола за Севиля и с 10 точни попадения е начело в листата на голмайсторите в Испания. Един гол добави и Енцо Мареска от дузпа. За Мурсия точен бе Фернандо Баяно.

Вратарят на Севиля Андрес Палоп счупи дясната си ръка по време на срещата. Според треньора на Севиля Маноло Хименес, вратарят ще бъде извън терените между два и три месеца.