Отборите на Реал Сарагоса и Спортинг (Хихон) изиграха много интерес двубой помежду си и завършиха при зрелищно равенство 2:2 в мач от 12-ия кръг в Ла Лига.

Срещата бе повече от драматична, след като домакините, сочени като фаворити преди двубоя, не само се препънаха у дома, а и се спасиха от загубата чак в добавеното време.

Домакините поведоха с автогол на Алберто Ботиа в 28-ата минута. След това обаче Давид Барал вкара два бързи гола в 30-ата и 43-ата минути.

Така, през втората част тимът на Сарагоса тръгна мощно в атака и създаде куп голови ситуации, но без резултат. Така, трябваше да се стигне чак до 93-ата минута когато Елдер Пощига донесе точката на Сарагоса.

В друг мач от програмата на 12-ия кръг в Ла Лига Гранада и Расинг Сантандер завършиха при безлично нулево реми.