Реал (М) записа изключително унизителна загуба от Сарагоса у дома с 2:3 в мач от поредния кръг в Примера Дивисион. Тимът на два пъти изоставаше в резултата с два гола разлика и в крайна сметка така и не успя да стигне дори до равенство.

Лафита изведе Сарагоса напред в резултата още през първата част. В началото на второто полувреме Фернандес вкара за 2:0. Рамос върна за малко интригата, преди Лафита да направи резултата 3:1. Бензема даде надежда отново на "кралския клуб", но в крайна сметка натискът на Реал не успя и тимът загуби с 2:3. В последните минути и Карвальо бе изгонен за отбора на мадридчани.

По този начин Жозе Моуриньо записа втора домакинска загуба през този сезон, след като вече уникалният му рекорд от домакински двубои без загуба бе прекъсната. По този начин дори минималната интрига, която съществуваше около борбата за титлата на практика се изправи, след като Барселона може да поведе с 11 точки още тази вечер на Реал.

Още във 2-ата минута Сарагоса стигна до силно положение. Уче се възползва от груба грешка на Гранеро и шутира към Касияс, но стражът се справи.

След тази ситуация Реал овладя нещата и започна да играе доста по-силно. В 17-ата минута Кака имаше добра ситуация и отправи удар, но без резултат.

Малко по-късно Игуаин и Кака си размениха двойни подавания, но последният не успя да отправи удар.

Шокиращо за неизпълненият до краен предел "Бернабеу" гостите поведоха в резултата. Голът бе доста странен, след като първо Касияс комично се размина с топката. Тя попадна в Уче, който не успя да стреля добре, но по този начин изведе Лафита в добра ситуация и той вкара за 0:1.

Второто полувреме започна по същия шокиращ начин, по който завърши първото. В 54-ата минута Карвальо не се ориентира добре в опита си да гардира съперник и след това препъна Лафита. В тази ситуация обаче имаше претенции за засада при паса към нападателя на Сарагоса, но така или иначе дузпата бе факт. Габи Фернандес бе точен - 0:2.

Реал се активизира и в следващите 10-ина минути пробва да натисне. Гранеро и Ди Мария стреляха много опасно от дистанция, но не успяха да поразят вратата на съперника.

В 62-ата минута Реал все пак вкара. Йозил центрира от корнер и Рамос с глава намали.

Секунди по-късно откъсващия се Ди Мария бе съборен в наказателното поле, но дузпа за Реал не последва, макар тя да бе очевидна.

Увлечени в атаки обаче, играчите на Жозе Моуриньо пуснаха трети гол в 77-ата минута. Уче започна контраатака и изведе Лафита в абсолютно празното ляво крило. Нападателят спокойно напредна и след това простреля Касияс.

В 84-ата минута Реал пак се върна в мача, след като Игуаин изведе Бензема и той вкара за 2:3. Малко по-късно обаче Карвальо бе изгонен с втори жълт картон и това като че ли обрече опитите на Реал да стигне до равенство.

Така, Реал с тази си издънка на практика подари титлата на Барселона.

РЕАЛ (М) - САРАГОСА 2:3

0:1 Лафита (41), 0:2 Габи (54), 1:2 Рамос (62), 1:3 Лафита (77), 2:3 Бензема (84)