Тимът на Сарагоса победи с 2:1 като домакин лидера Севиля в мач от 17-тия кръг в Примера дивисион.

За Сарагоса се разписаха Диого в 14-ата и Диего Милито в 51-ата минута, като за аржентинецът това бе 12-то попадение в шампионата за сезона. Бразилецът Луиш Фабиано бе точен за носителите на Суперкупата на Европа и купата на УЕФА в 70-ата минута, вкарвайки 7-мия си гол за сезона.

Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като в самия край на двубоя Фабиано от Севиля и Карлос Диого от домакините бяха изгонени за спречкване помежду си.

За Севиля това бе четвърта загуба от началото на сезона, като тимът има три точки аванс пред втория Барселона, но каталунците са с два мача по-малко. Днес Барселона гостува на Хетафе.

Сарагоса постигна 9-ата си победа за сезона, с което тимът се приближи на две точки от третия Реал (Мадрид), който днес гостува на Депортиво.