Сантандер нанесе унизителна загуба с 5:1 на Атлетико (Мадрид) в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион. Резултатът откри Кристиан в 9-ата минута. Мунитис стреля с глава, топката отскочи от напречната греда и централният бранител я засече във вратата.

Гарай удвои, пак с глава, в 16-ата. В 38-ата резултатът бе вече 3:0. Чите получи хубав пас, овладя великолепно и след като финтира защитник на Атлетико в наказателното поле, матира вратаря Лео Франко.

В 62-ата минута Форлан намали резултата от дузпа. Това обаче не стресна домакините и те продължиха с добрите си изяви. Иконата на Сантандер Педро Мунитис отбеляза с хубав шут от границата на наказателното поле за 4:1. 3 минути преди края Никола Жигич оформи крайното 5:1.

Расинг е в средата на таблицата, а Атлетико оставатна 8-ата позиция.

В друг мач от кръга Майорка победи Валядолид с 2:0. Аласане Кейта откри в 64-ата минута, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите. В 82-ата отново той покачи на 2:0. Валядолид и Майорка са съседи в средата на таблицата.