Голямото пропадане на Бетис продължава с пълна сила. Новакът в Примера, който стартира невероятно и водеше след първите кръгове, днес допусна поредна загуба при своето гостуване на Расинг Сантандер. Единственият гол вкара Стуани от дузпа в 63-ата минута.

Гостите играха по-добре през първата част. Още в 3-ата минута Рубен Кастро центрира прострелно и топката можеше да попадне в мрежата, но нямаше шанс.

В 23-ата минута Алехандро Посуело имаше също солиден шанс, след като разтресе гредата. Десет минути по-късно и домакините удариха греда след шут на Марк Торехон.

В 54-ата минута гостите отново имаха хубав шанс, но Кастро пропусна. В този момент картината изглеждаше такава, че Бетис няма как да загуби, с оглед на играта.

В 65-ата минута обаче влезлият на смяна Кристиан Стуани бе фаулиран и последва дузпа. Потърпевшият бе точен и вкара за 1:0.

До края домакините се прибраха в собствената си половина, а Бетис атакуваше масирано. До нови попадения обаче не се стигна.