Реал (Мадрид) победи Расинг Сантандер с 3:1 в двубой от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион. Мадридчани бяха твърдо решени да се реваншират на публиката си след разочароващата загуба от Селта с 1:2 в последната среща за първенство на "Сантяго Бернабеу" и този път зарадваха привържениците си с добра игра и убедителна победа.

Мачът започна с минута мълчание в чест на Ференц Пушкаш, а домакините поведоха още в 5-ата минута чрез Серхио Рамос, който засече с глава центриране от корнер. След отбелязването на попадението футболистите на Фабио Капело отстъпиха инициативата и разчитаха предимно на контраатаки, като при една от тях гол на Раул бе отменен поради спорна засада. Гостите рядко застрашаваха вратата на Касияс, като най-деен в техните редици бе Никола Жигич.

Втората част започна отново с превъзходство за Реал (Мадрид) и в 58-ата минута Хосе Антонио Рейес удвои преднината на "белия балет" с изненадващ шут в близкия ъгъл от границата на наказателното поле.

В 71-ата минута резултатът нарасна на 3:0 след попадение на Мамаду Диара, при което остана сериозно съмнение за засада. Сантандер все пак намери сили да върне един гол чрез Гарай, който изпълни превъзходно пряк свободен удар и не остави шанс на Касияс.