Барселона завърши по подобаващ начин сезона в Примера дивисион. Каталунците удариха Малага с 3:1 като гост, макар че играха със страшно много резерви в състава си.

Себастиан Фернандес изведе домакините с гол в 32-рата минута, но попадения на Боян Къркич (44-дузпа), Ибрахим Афелай (76) и Марк Бартра (84) донесоха успеха в отсъствието на големите звезди.

Домакините започнаха доста по-активно мача и създадоха две сериозни положения пред вратата на Пинто още в началните минути на срещата. Елизеу и Дуда обстрелваха резервният страж на Барса, но без резултат.

Барса отговори с мощен шут на Тиаго, който бе спасен от Кабайеро с вещина.

В 31-ата минута Малага поведе. Първо Адриано сбърка и изпусна Мареска, след това Бартра изпусна Себастиан Фернандес и той вкара 1:0.

До края на първата част Хуанми и Фернандес изпуснаха още две прекрасни ситуации пред вратата на Пинто, останали очи в очи с вратаря на Барселона.

В 43-ата минута каталунците се възползваха от това и изравниха. Къркич бе съборен в наказателното поле и от 11-те метра не сбърка - 1:1.

Втората част бе малко по-скучна откъм голови ситуации. Въпреки доста експерименталния си състав, Барселона контролираше абсолютно ситуацията на терена и стигна до победата.

В 76-ата минута Ибрахим Афелай успя да вкара втори гол за селекцията на Пеп Гуардиола, а след това и младокът Бартра се разписа и така само в рамките на 8 минути Барса си подпечата победата и завърши подобаващо сезона в Примера.