В среща от 19-ия кръг в първенството на Примера дивизион отборът на Реал (Мадрид) победи Леванте с 2:0 като гост.

През първата част домакините се държаха добре на терена и не допуснаха попадение във вратата си. Постепенно столичани овладяха инициативата, макар че срещата трудности срещу добре организираната защита на съперника.

Вратарят Владан Куйович отрази опасни удари на Жулио Баптища и Раул Гонсалес, за да опази мрежата си суха преди почивката.

След почивката гостите се активизираха, но резултатът дойде едва към края на срещата. В 70-ата минута Робиньо беше близо до попадение, но нацели гредата. Само пет минути по-късно бранителят на домакините Хосе Серано спря с ръка в наказателното поле центриране на Гонсало Игуаин, а Ван Нистелрой вкара отсъдената дузпа.

В 88-ата минута холандският нападател реализира нов гол и оформи крайния резултат. Така след тази победа Реал (Мадрид) запази разликата от седем точки пред Барселона.

Леванте допусна пета загуба в последните си седем мача  и изостава безнадеждно на дъното само с 8 точки от началото на кампанията.