Най-скъпата покупка на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо се изказа в защита на треньора на отбора Мануел Пелегрини. Португалецът сподели, че се надява специалистът да остане на "Сантяго Бернабеу" и през следващия сезон.

Изказването на Роналдо дойде по повод спекулациите, че Пелегрини ще напусне Мадрид и ще бъде заменен от Жозе Моуриньо или Фабио Капело.

"Ще бъда честен - харесват ми хора, които имат манталитет на победител във футбола. Пелегрини е точно такъв и затова не мисля за Мауриньо или който и да било друг треньор", сподели Роналдо.

"Пелегрини се справя добре. Той ни помага много и се надявам да остане в клуба още година, две или три. За мен в момента той е най-важният треньор. Не е моя работа да коментирам работата му, но всеки трябва да се отнася с уважение към него", каза още Роналдо.

Въпреки ласкавите думи на португалеца, в Испания са категорични, че Флорентино Перес няма да прости на чилийския специалист за ранното отпадане от Шампионската лига и двете загуби от Барселона в "Ел Класико". Преди сезона строителният бос хвърли повече от 250 милиона евро за трансфери, но въпреки това Реал може да завърши сезона без трофей.