Шампионът Реал Мадрид записа първа победа за новия сезон в Ла Лига. В среща от трети кръг Кралския клуб се наложи с категоричното 3:0 у дома над Гранада

. В герой за мадридчани се превърна реализатор №1 на тима за последните 3 години Кристиано Роналдо, който вкара два гола. Един добави и аржентинецът Гонсало Игуаин.

Португалецът откри резултата в 26-ата минута, като сериозна вина за попадението носи и стражът на съперника. В началото на втората част Роналдо получи добър пас от Ди Мария и вкара за 2:0, като това беше негов гол №150 с екипа на Реал Мадрид!

Десетина минутки преди края Гонсало Игуаин оформи крайния резултат - 3:0, вкарвайки дежурния си гол. Аржентинецът се разписа и в първите два мача на Реал за новия сезон, както и в двубоя с Барселона през седмицата, след който столичани спечели Суперкупата на страната.

Така след като завърши наравно 1:1 с Валенсия и загуби с 1:2 от Хетафе, Реал най-накрая се върна на победния път в първенството. След 3 кръг момчетата на Жозе Моуриньо имат на сметката си 4 точки.

Гостите от Гранада пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като Гомес бе изгонен в началото на второто полувреме.