Роналдо направи своя дебют с екипа на Реал (Мадрид). Най-скъпият футболист на света облече за пръв път бялата фланелка за контролата с ирландския Шамрок Роувърс. Испанците едва победиха полупрофесионалния си противник с 1:0. Голът не бе дело на португалеца, а на друго ново попълнение - Карим Бензема в 87-ата минута.

За Реал на играха други две от новите звези - Кака и Раул Албиол.

Наставникът на мадридчани Мануел Пелегрини започна със схема 4-3-3. Роналдо излезе титуляр, но бе заменен на почивката от Рафаел ван дер Ваарт. Бензема пък замени капитана Раул. Кристиано имаше няколко добри изяви, но като цяло не успя да разкрие потенциала си.

С включването на французина, играта на Реал се подобри. Бензема бе близо до гола още в 56-ата минута, но нацели гредата.

10 мин. по-късно Шамрок можеше да поведе след изпълнение на корнер, но Негредо изчисти топката от голлинията. В 73-ата Ван дер Ваарт можеше да се разпише с невероятно акробатично изпълнение, но ударът му бе спасен от вратаря.

През втората част защитата на Реал беше много несигурна и допусна няколко грешки, които при по-добър противник определено биха били наказани.

Все пак мадридчани стигнаха до успеха в 87-ата минута чрез Бензема.