Тимът на Рекреативо (Уелва) постигна забележителна победа с 5:2  при визитата си в Ла Коруня на местния Депортиво в среща от предпоследния 37-и кръг на испанската Примера дивисион.

Изходът от срещата бе без значение и за двата състава, което може би бе причината за разкрепостената игра и многото попадения на „Риасор”. Още в 16-ата минута гостите поведоха след попадение на Чели, а само 2 по-късно Касорла даде солиден аванс на състава от Уелва.

През втората част  Касорла вкара на два пъти в 58-ата и 70-ата минута, за да направи преднината на гостите непреодолима.

В 71-ата минута Диас върна едно попадение, но след още четири Поногол (на снимката) разби мечтите на домакините, че могат да стигнат поне до равенство. Крайният резултат бе оформен от Родригес, който изпълни точно 11-метров наказателен удар в 79-ата минута.

В другия мач от кръга, изпадналият вече на теория в Сегунда дивисион Химнастик изненада домакина Хетафе и взе три точки след успях с 1:0. Победният гол вкара Ирурсун 11 минути преди края.

В последния кръг Хетафе ще пътува до Селта, където тимът на Христо Стоичков ще се опита да надделее, за да има шанс за оставане в Примера.