В среща от 32-ия кръг в Примера дивизион тимовете на Рекреативо  и Барселона завършиха 2:2.

Гостите откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на камерунския нападател на тима Самуел Ето`О. Все пак домакините успяха да стигнат до изравняване в 41-ата минута с гол на Рубен. Така двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Веднага, след подновяването на играта Ето`О отново промуши кълбото зад гърба на Сорентино и даде преимущество на гостите. Рекреативо не се отказа да гони поне точката в двубоя и стигна до нея. В 71-ата минута Рубен наказа за втори път Валдес и фиксира крайния резултат 2:2.

В мач игран по-рано Валенсия допусна домакинска загуба от гостуващия Расинг (Сантандер). Така възпитаниците на  Роналд Куман са на 7 точки от зоната на изпадащите, но и с мач повече от преките си съперници в дъното.  В същото време Сантандер  вече е на четвърта позиция и преследва класиране за квалификациите на Шампионската лига.

Първият гол в мача дойде след час игра, като Гонсало Колса от гостите откри резултата. Халфът се разписа с левия крак отблизо. Все пак в 64-ата минута Мориентес беше фаулиран в наказателното поле от Душер, а Давид Вийя вкара дузпата за 1:1.

Всичко се реши в 84-ата минута, когато Мохамед Чите получи пас в пеналта и без да се бави отбеляза победния гол за Сантандер.