Реал (М) завърши 2011 година с празник за феновете. Кралския клуб спечели с 5:1 реванша срещу Понферадина от 1/16-финалите на Купата на Краля. Едва ли някой е очаквал различен развой, като се има и в предвид, че в първия двубой мадридчани спечелиха с 2:0.

Изненадата тази вечер може да се каже е, че турският национал Нури Шахин отбеляза гол. При това негов първи в едва няколко мача, откакто беше привлечен контузен през лятото. Халфът се разписа за 2:0 преди почивката, след като това преди това Кайехон беше открил резултата.

В самото началото на втората част Варан оформи класиката, в 54-ата Акоран ще разказва на внуците си, как е вкарал на Реал (М) на "Бернабеу" - 1:3. Домакините обаче не спряха дотук. В 79-ата Хоселу покачи на 4:1. Кайехон пък овенча добрата си игра с второто си попадение в 88-ата за крайното 5:1.

РЕАЛ (М) - ПОНФЕРАДИНА 5:1
1:0 Кайехон (25), 2:0 Шахин (45), 3:0 Варан (49), 3:1 Акоран (54), 4:1 Хоселу (79), 5:1 Кайехон (88)

Реал (М): Адан, Пепе, Хорхе, Варан, Шахин, Алтънтоп, Йозил, Кедира, Гранеро, Кайехон, Бензема