Един от двата гранда на испанския футбол - Реал (Мадрид) спечели гостуването си на скромния състав на Леванте, в среща между двата тима от 27-ия кръг на Ла Лига.

Столичани се наложиха с 3:1, след попадения на Роналдо, Иско и автогол на Мариньо.

Почетното попадение за съперника бе дело на Дейверсон.

Криза. Тотална, мащабна и тепърва очакваща своите последствия. Това е ситуацията в Реал в момента.

Според част от местните медии, Кристиано Роналдо и Серхио Рамос са пожелали да напуснат клуба, а всички в тима са недоволни от последните интервюта на португалеца. В едно от тях той заяви, че ако съотборниците му са от неговата класа, Реал е щял да има шансове за титлата.

Такива, на теория все още има, но всъщност перфектната форма на лидера в класирането Барселона е най-силният аргумент в обратната посока.

Барса е на първа позиция с 66 точки. Реал има с 9 по-малко.

Леванте е категорично последен в класирането и има само 5 успеха през сезона.

Въпреки това днес съставът показа характер и някак успяваше да отразява атаките на опонента си.

В 34-ата минута Роналдо все пак даде преднина на "галактикос", разписвайки се от дузпа.

Само 4 минути след това Диего Мариньо прати топката в собствената си врата, удвоявайки преднината на "кралете".

Още след подновяването на играта обаче Дейверсон върна домакините в срещата с попадение за 1:2.

Този резултат се запази чак до продължението на двубоя, когато Иско бе точен за оказалото се и крайно 1:3.

Така Реал все още има теоретични шансове да се намеси в борбата за титлата. Преди това обаче Барселона и Атлетико ще имат думата.