Реал (Мадрид) най-после показа истинското си лице и успя да постигне убедителна победа в шампионата на Испания.

След сравнително колебливия старт с трудни победи и две нулеви равенства, сега момчетата на Жозе Моуриньо се разиграха и вкараха цели 6 попадения във вратата на гостуващия Депортиво (Ла Коруня). С най-голяма заслуга за победата бе Кристиано Роналдо, който наниза първия и последния гол за тима си.

За първото попадение дейна заслуга имаше именно Месут Йозил, който подаде добре на Роналдо. В 24-ата минута самият Йозил покачи на 2:0, а Ди Мария в 34-ата сложи точка на спора доста рано в мача. Играчите на Моуриньо обаче не спряха дотук. В 53-ата минута дори яловият Игуаин вкара за 4:0, а 7 минути по-късно гостите си вкараха автогол чрез Зе Кастро.

В 70-ата минута Хуан Родригес успя поне да върне едно попадение, с което да направи загубата малко по-почетна. В последната минута обаче Роналдо, който бе най-добър в мача, ознаменува представянето си втория си гол и общо 6-и в мрежата на гостите.