Реал Мадрид победи Еспаньол в мач от 4-ия кръг на Ла лига. "Белия балет" се наложи като гост на каталунците с 2:0.

И в тази среща Зинедин Зидан не можеше да използва супер звездата Кристиано Роналдо, който все още се възстановява от травма. Освен него аут бе и Гарет Бейл.

Домакините започнаха много нахъсано мача.

В 11-ата тимът Баптищао беше изведен сам срещу Кико Касийя, но стреля в тялото на стража. В 38-ата минута Тони Кроос шутира с левия крак, като топката премина безопасно покрай вратата на Диего Лопес.

Във втората минута от добавеното време на първата част Хамес Родригес стреля ниско по диагонала от 20-ина метра, вкарвайки много хубав гол за 0:1.

В 71-ата Васкес намери отлично Бензема, който отблизо я заби в мрежата - 0:2. Шест минути преди края Иско стреля опасно, но Диего Лопес изби.

След този мач Реал е на върха с 12 точки. Еспаньол пък е 17-и с едва 2 пункта.