Най-после сезонът в испанската примера дивисион започна. Един от бившите шампиони в испанския елит Реал Сосиедад победи с 2:1 коравия тим на Спортинг (Хихон), който през миналия сезон се прочу, побеждавайки Реал Мадрид на "Бернабеу" и взимайки точка от Барселона.

Още в 4-ата минута вратарят на гостите Клаудо Браво спаси опасен удар на Алберто Ботиа. Карлос Вела пропусна в следващата атака още.

Все пак, по-активната игра на гостите даде резултат в 35-ата минута. Иманол Агирече засече с глава хубаво центриране и откри резултата - 0:1.

Последваха два пропуска на тима на Спортинг (Хихон) на Суртуса и Барал. Точно когато попадението "се печеше", гостите сякаш решиха всичко. В 65-ата минута след хубава комбинация Агирече отблизо с глава удвои резултата.

Само две минути по-късно Ботиа бе покосен в наказателното поле. От "бялата точка' Мигел де лас Куевас не сбърка и намали - 1:2. За капак, Карлос Мартинес бе изгонен с червен картон. До края обаче хихонци така и не успяха да вкарат нов гол.