Реал Сосиедад победи с 3:0 Валенсия в двубой от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Микел Мерино в 12-ата минута, Начо Монреал в 45-ата минута и Аднан Янузай в 48-ата минута вдигнаха зарадваха публиката в Сан Себастиан.

"Прилепите", които претърпяха тежко поражение от Аталанта преди три дни, не можаха да намерят сили за съпротива. Валенсия е на седмо място с 38 точки. "Чури урдин" се изкачиха до петото място във временното класиране с 40 точки, а и имат мач по-малко заради отложения си двубой с Ейбар.

Барселона разби Ейбар с 5:0, Меси вкара четири гола

Меси разпиля Ейбар, Барса поведе в Ла Лига

Аржентинецът заби четири гола

В 12-ата минута Йосеба Салдуа центрира отдясно. Мекил Мерино беше непокрит в наказателното поле и отбеляза с глава от около десет метра за 1:0. В 16-ата защитата на гостите не се ориентира добре при изпълнение на тъч и Александър Исак нанесе нисък удар, който вратарят Хауме Доменек отрази.

По-силната игра на баските им донесе втори гол секунди преди края на полувремето. Мартин Йодегор центрира от корнер, Ариц Елустондо продължи към далечната греда, където Начо Монреал засече отблизо с крак за 2:0

В 48-ата Аднан Янузай реализира ефектно попадение. Бившият играч на Манчестър Юнайтед изстреля топката от 22 метра и я насочи в далечния горен ъгъл за 3:0. В 60-ата гостите от "Местая" вкараха топката в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада.