Хетафе и Реал (Сосиедад) не се победиха в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Двата отбора направиха 2:2 на „Алфонсо Перес" в преградието на Мадрид. Баските поведоха набързо в резултата с 2:0, но Хетафе изравни, изкопчвайки едната точка.

Първото попадение падна в 4-ата минута. Карлос Вела намери Иманол Агирече, който засече за 1:0 в полза на гостите. 12 минути по-късно отново Вела центрира към нападателя, който с глава покачи на 2:0.

Столичани успяха да отвърнат на удара и в 28-ата минута румънецът Чиприан Марика намали за 1:2 след асистенция на Ескудеро.

Крайният резултат бе оформен от Педро Леон, който се възползва от майсторско подаване на Кастро. Минута по-късно Борха можеше да донесе победата за Хетафе, но негов много опасен удар срещна гредата.

В 62-ата минута халфът бе изгонен след като получи втори жълт картон.
След този мач Реал Сосиедад е на 6-ото място 33 точки. Хетафе пък има 24 пункта и е на 11-ата позиция.