Реал (Сосиедад) победи Селта с 1:0 у дома в мач от 20-тия кръг на Ла Лига. Гостите владееха топката в по-голямата част от мача, но така и не успяха да отправят точен удар в очертанията на вратата. Домакините от своя страна създадоха доста опасни положения и напълно заслужено се поздравиха с успеха.

Единственото попадение в мача падна в 13-а минута, когато Микел Оярсабал беше на точното място, засече отбита топка, овладя я добре и я прати във вратата на Селта. Четвърт час след почивката домакините отбелязаха и втори гол чрез Ариц Елустондо, но след преглед със системата ВАР попадението бе отменено за засада.

Така с победата Реал (Сосиедад) се върна в топ 4 на първенството, като има 33 точки в актива си. Така момчетата на Иманол Алгуасил изпревариха тимовете на Барселона(31т.) и Атлетико (Мадрид)(32т.). Селта пък заема 12-а позиция със своите 23 пункта.