Реал Сосиедад откри с победа 35-ия кръг в испанската Примера Дивисион. Носителят на Купата не допусна изненада и надви борещия се за своето спасение тим на Елче с 2:0.

До голяма степен селекцията на Иманол Агуачил беше улеснена от ранния червен картон на Гути от съперника, още в 11-ата минута, който лимитира до минимум надеждите на предпоследния за нещо повече в Сан Себастиан.

Раул е фаворит за нов старши-треньор на Реал (Мадрид)

Флорентино Перес с интересна идея

И въпреки всичко казано до тук, първият гол в мрежата на геройски представилия се Газанига падна едва в 72-ата минута. Тогава Ариц Елустондо се оказа най-съобразителен при корнер и се разписа с глава мощно под гредата.

В края Елче рискува всичко и се хвърли в атака. Вместо това обаче допусна второ попадение, което беше особено красиво и дело на Микел Оярсабал.

Давид Вия започна работа в индийски клуб

Бившият нападател стана част от ръководството на Одиша

Реал остава на пета позиция във временното класиране с 56 точки. Елче е предпоследен с 30.

РЕАЛ СОСИЕДАД - ЕЛЧЕ 2:0

1:0 Елустондо (72"), 2:0 Оярсабал (90")