Един от традиционно стабилните тимове в Ла Лига - Реал Сосиедад, допусна трети мач без успех, правейки едва 0:0 у дома срещу активно замесения в битката за спасение Кадис. Срещата на "Реале Арена" предложи мач на една врата, но баските така и не стигнаха до попадение в мрежата на Херемиас Ледесма.

Грешката на селекцията, водена от Иманол Агуасил е отлична новина за конкурентите Атлетико (Мадрид) и Бетис, които тепърва ще изиграят срещите си от 24-ия кръг на Ла Лига.

Естествено срещата нямаше как да мине и без проявлението на култовия рефер Матеус Лаос, който в средата на втората част не отсъди дузпа въпреки видната игра с ръка на защитник от Кадис.

И въпреки ролята си на аутсайдер, гостите изненадващо можеха да се доберат до трите точки, ако в 68-ата минута Рожер Марти не беше ударил гредата.

Шефът на Ла Лига: Висшата лига е най-добрият турнир в света