Реал Сосиедад направи нова важна крачка към класиране в челната четворка в Ла Лига. Баските се наложиха с минималното 1:0 у дома срещу Алмерия и вече имат актив от 68 точки след седем поредни мача без поражение.

В 36-ата минута Луис Суарес получи червен картон заради грубо нарушение. Нападателят на гостите първоначално видя жълтия цвят на картона, но беше отстранен от терена след намесата на видео асистент рефера.

По-голяма радост от титлата: Барса най-сетне разкарва Юмтити

Намериха му клуб

Реал Сасиедад поведе чрез гол на Такефуза Кубо, реализиран дълбоко в добавеното време на първата част.

След почивката баският отбор отново контролираше ситуацията на терена, но пропуски направиха голммайсторът Кубо, както и Андер Баренечея.

Алмерия заема 15-та позиция в Примера дивисион с 39 спечелени точки.

В друга среща от кръга Селта Виго направи равенство 1:1 срещу гостуващия Жирона.

Карлес Перес даде аванс за галисийците три минути преди почивката, но Кристиан Стуани изравни след близо час игра.

Селта прекъсна серия от четири поредни загуби и е на 14-то място с 40 точки, докато каталунците имат 9 точки повече на осма позиция в класирането.