Реал (М) сътвори уникално шоу за феновете си. "Кралския клуб" размаза с уникално 7:0 гостуващия на "Бернабеу" Малага и по този начин се доближи отново на 7 точки зад големия съперник Барселона. Този мач бе и малко по-специален, тъй като на пейката на гостите бе Мануел Пелегрини, който през миналия сезон водеше именно "белите".

Големият герой тази вечер бе отново Кристиано Роналдо, който заби хеттрик и отново се изравни при голмайсторите в испанската Примера дивисион, заедно с Лионел Меси. Португалската суперзвезда обаче изплаши всички с контузия, която получи при третия си гол и не доигра мача.

Другите голове за "кралете" вкараха Бензема на два пъти, Марсело и Анхел Ди Мария.

Реал наложи своя стил на игра още от първите минути и закономерно започна да създава положение след положение. В 12-ата минута Роналдо направи страхотен рейд, но не успя да преодолее стража на гостите. Малко по-късно гол на Реал бе отменен заради засада.

В 27-ата минута все пак Реал поведе. Шаби Алонсо центрира от фаул в наказателното поле, където Бензема засече и вкара за 1:0. В 30-ата минута втори гол на Реал бе отменен. Йозил нацели греда след удар от фаул, след което топката бе отклонена към Бензема, който вкара, но бе в засада.

В 37-ата минута Реал удвои преднината си. Марсело отне топка на гостите и я прати без забавяне към Анхел Ди Мария, който се откъсна и не сбърка - 2:0 за Реал. Преди почивката Реал направи и 3:0, след като Марсело ознаменува добрата си игра с нов гол. Попадение на Малага пък бе отменено заради засада, като в ситуацията имаше и игра с ръка на нападател на Малага.

През втората част Реал продължи да атакува. В 50-ата минута на сцената излезе суперзвездата Кристиано Роналдо. Португалецът вкара за 4:0 със силен шут от границата на наказателното поле.

В 63-ата минута падна и петият гол. Бензема засече хубаво центриране и вкара втория си гол в срещата.

В 66-ата минута се стигна и до дузпа за Реал. Марсело центрира в наказателното поле, където Гаспар игра с ръка и бе изгонен с втори жълт картон. От "бялата точка" Роналдо не сбърка - 6:0.

До края на мача португалската звезда имаше време да оформи своя хеттрик, но и да изплаши всички, които обичат Реал (М). Той засече прекрасно центриране за 7:0, но секунди по-късно напусна контузен, като предстои да се разбере доколко е сериозно състоянието му.

Реал (Мадрид) - Малага 7:0
1:0 Бензема (27), 2:0 Ди Мария (35), 3:0 Марсело (45), 4:0 Роналдо (50), 5:0 Бензема (62), 6:0 Роналдо (68-д), 7:0 Роналдо (79)