Шампионът на Испания Реал Мадрид се спаси от пореден кошмар в тазгодишното издание на Примера Дивисион, след като в двубой от 25-тия кръг успя да спечели с 2:1 като гост над последния в класирането Депортиво ла Коруня.

"Белия балет" трябваше да осъществи пълен обрат, като победното попадение падна две минути преди края на редовното време.

Домакините от Депортиво, за които това бе шеста поредна загуба, откриха резултата чрез Рики в 35-ата минута, но Кака и Игуаин донесоха три точки на своя тим с два гола след почивката.

В края на двубоя Анхел ди Мария успя да направи немислимото и подобри постижението от днес на Веселин Минев, като си изкара два жълти картона само за десет секунди - двойно по-бързо от български национал.

Жозе Моуриньо бе решил да даде почивка на суперзвездата Кристиано Роналдо, а на скамейката останаха също така Йозил и Кедира. И тримата обаче се появиха в началото на втората част.

Депортиво напълно надигра Реал преди почивката и заслужено откри 10 минути преди края, но през втората част "белия балет" все пак намери сили и характер да осъществи обрат и да не се изложи за пореден път в първенството.

Реал стартира на високи обороти, а тройната смяна още повече натика домакините в наказателното им поле, но постепенно апатията отново обзе Роналдо и компания. В 73-ата минута обаче Кака се събуди и след пас на Ди Мария успя с прецизен изстрел да изравни.

Роналдо направи два пропуска, преди силните минути на Кака да дадоха резултат още веднъж в 88-та минута, този път с цената на три точки. Бразилецът намери отлично Роналдо, който от своя страна изпревари вратаря и чукна топката, а на Игуаин на празна вратата реализира за 1:2.

В последните мигове на мача, Анхел ди Мария на два пъти се опита да попречи на домакините да изпълнят свободен удар и само за няколко секунди си изпроси два жълти картона, подобрявайки всички рекорди в това отношение.

"Белия балет" събра 52 точки и се доближи на един пункт от Атлетико Мадрид, но "дюшекчиите" са с мач по-малко. Убедителен лидер остава Барселона с 65 точки и двубой срещу Севиля днес от 23:00ч.

Ла Коруня - Реал Мадрид 1:2

1:0 - Рики (35')
1:1 - Кака (73')
1:2 - Игуаин (87')

Депортиво Ла Коруня: Арансубиа, Силвио (26' Берхантинос), Марчена, Кака (58' Хесус Васкес), Айосе, Асунсао, Агилар, Валерон, Гама, Пици, Рики

Реал Мадрид: Диего Лопес, Марсело (57' Роналдо), Карвальо, Пепе, Арбелоа, Есиен (57' Кедира), Модрич (57' Йозил), Кака, Кайехон, Ди Мария, Игуаин