Отборът на Реал (Мадрид) записа първа загуба за сезона. Възпитаниците на Мануел Пелегрини отстъпиха с 1:2 при визитата си на Севиля в мач от 6-ия кръг в Испания. Навас и Ренато се разписаха за андалусийците, а Пепе отбеляза почетния гол за Реал.

Домакините започнаха мача отлично и откриха резултата в 33-ата минута. Бързоногият Хесус Навас засече с глава отлично центриране от левия фланг и взриви трибуните на "Санчес Писхуан".

В началото на втората част Реал (Мадрид) изравни чрез Пепе. Защитникът се разписа с удар с глава след центриране от свободен удар. До края на срещата имаше интересни положения пред двете врати. При едно от тях в 66-ата минута Ренато се оказа непокрит в пеналта и прати топката за втори път в мрежата на Касияс - 2:1. До края на двубоя резултатът се запази непроменен и домакините се поздравиха със заслужена победа.

Благодарение на успеха Севиля се изравни с Реал на второто място в класирането. Двата отбора имат по 15 точки. Лидер е Барселона с пълен актив от 18 точки.

СЕВИЛЯ - РЕАЛ 2:1
1:0 Навас (33')
1:1 Пепе (49')
2:1 Ренато (66')

СЕВИЛЯ: Палоп, Конко, Скилачи (24' Наваро), Драгутинович, Адриано, Навас, Зокора, Ренато, Пероти (57' Капел), Негредо (65' Кануте), Фабиано
РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Рамос, Пепе, Албиол, Марсело, Алонсо, Гути (81' Гранеро), Диара (73' Ван Дер ваарт), Кака, Бензема (53' Игуаин), Раул