Отборът на Реал Мадрид нанесе тежко поражение на Барселона, надигравайки вечния съперник с 1:3 на „Камп Ноу" в среща реванш от полуфиналите за Купата на Краля.

След две попадения на Кристиано Роналдо и един гол на Рафаел Варан, „белия балет" се класира на финал в надпреварата с общ резултат от двата мача 4:2.

Благодарение на смъртоносните си контраатаки, футболистите на Моуриньо детронираха шампиона в неговия дом. Почетно попадение за домакините вкара Жорди Алба минута преди края на мача.

Днешният успех е най-изразителният за Жозе над Барселона, откакто португалецът дойде в Мадрид през 2010-та година и един от най-категоричните като гост в историята. Нов много слаб двубой изигра суперзвездата на Барселона Лионел Меси, който за 90 минути така и не накара Диего Лопес да прави сериозно спасяване.

Двубоят започна на много високи скорост и още след 120 секунди Лионел Меси можеше да открие резултата. Аржентинецът бе намерен от Педро на изгодна позиция в наказателното поле, но ударът му по земя излезе в аут.

Каталунците платиха скъпо за този пропуск и в 12-тата минута бяха наказани от Кристиано Роналдо. Португалецът нахлу в полето, финтира ефектно Жерар Пике, който се хвърли в краката му и го фаулира, а главният съдия посочи бялата точка. Роналдо се нагърби с отговорността и не се сгреши - 0:1 за Реал Мадрид на „Камп Ноу".

Само две минути по-късно, домакините също поискаха дузпа за падане на Фабрегас в наказателното поле, но такава нямаше.

„Белия балет" очаквано прие играта в собствената си половина и търсеше предимно контраатаки. Барселона пък трудно стигаше до опасни положения, а в 31-ата минута Кристиано Роналдо можеше да покачи, но ударът му бе блокиран.

Нова спорна ситуацията накара „Камп Ноу" да избухне в 34-тата минута. Този път на земята се оказа Педро и на пръв поглед изглеждаше, че претенциите за дузпа изглеждат доста основателни. Повторенията обаче показаха, че по-скоро нападателят започна да пада още преди съприкосновението с Алонсо.

В 37-ата минута Иниеста бе фаулиран на опасна позиция от Арбелоа, който получи и жълт картон. Лионел Меси успя изключително технично да прокара топката покрай стената, но сантиметри го разделиха от изравняване.

В 41-ата минута ново сериозно положение имаше и пред Реал Мадрид, но след центриране от фаул Серхио Рамос за малко се размина с гол във вратата на Пинто.

Като цяло през първата част Барселона по традиция имаше предимство във владението на топката, но не и в елементите, които имат истинско значение - в това число и резултата.

Пет минути след подновяването на играта Шаби Алонсо изведе отлично Фабио Коентрао, но бранителят не успя да покаже същата класа при удара и не затрудни Пинто от доста добра ситуация. Секунди по-късно Барса отвърна с опасно положение пред Лопес, но вратарят успя да се справи.

В 57-ата минута Андрес Иниеста опита опасен удар, но Серхио Рамос бе на точното място, за да блокира. Само секунди по-късно, каталунците отново щяха да съжаляват.

При поредната светкавична контраатака, Сами Кедира намери с дълго подаване Анхел ди Мария, който надбяга бранител, нахлу в наказателното поле, финтира елементарно Пуйол и стреля към вратата, но Пинто успя да избие. Кълбото обаче попадна право в краката на Кристиано Роналдо, който за пореден път бе изключително хладнокръвен и смълча „Камп Ноу" - 0:2 за гостите от Мадрид.

Трети опит да спечелят дузпа и отново главно действащо лице бе Педро в 63-ата минута. Нападателят обаче сякаш за втори път потърси сам нарушението, но не успя да убеди съдията.

„Белия балет" нанесе третия си фатален удар в 68-ата минута. Голмайсторът от първия мач Рафаел Варан. Централният защитник надскочи всички в наказателното поле след центриране от ъглов удар на Йозил и разстреля Пинто за съкрушителното 0:3.

В 83-ата минута Роналдо можеше да оформи и хеттрик, но след поредната изключително класна контраатака и опасен удар, Пинто успя да се намеси.

Все пак в 89-ата минута каталунците успяха да се отстрамят поне малко и върнаха един гол. Андрес Иниеста пусна отличен пас зад отбраната за Жорди Алба, който изпревари Серхио Рамос и чукна топката покрай Лопес за 1:3.

Пред поопразнените трибуни на „Камп Ноу" каталунците се опитаха да потърсят още поне едно попадение, но не успяха да го сторят и предадоха короната си.

Съперник на Реал Мадрид на финала ще бъде Атлетико Мадрид или Севиля. В първия мач в Мадрид, "дюшекчиите" спечелиха с 2:1, а реванша е утре на "Рамон Санчес Писхуан".

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ МАДРИД - 1:3

0:1 - Роналдо (13' д.)
0:2 - Роналдо (57')
0:3 - Варан (68')
1:3 - Алба (89')