Реал (Мадрид) постигна успех при домакинството си на Валенсия, побеждавайки с минималното 1:0 в мач от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Единственото попадение отбеляза Гонсало Игуиан в 3-ата минута. Това бе първа победа за "белия балет" под ръководството на Хуанде Рамос.

През втората част отборът на гостите остана с човек по-малко, след като в 67-ата минута Марчена получи червен картон.

След тази победа отборът на Реал се изкачи на четвърто място във временното класиране с 29 точки. Тимът на Валенсия е на втора позиция с актив от 30 точки. Толкова има и Севиля.

Реал (Мадрид) - Валенсия 1:0 (1:0)

1:0 Игуаин 3'

Реал (4-4-1-1): Касийяс; М. Салгадо, Метцелдер, Канаваро, Марсело (72 - М. Торес); Робен, Гаго, Гути, Дренте (46 - Раул); Ван дер Ваарт (57 - Паланка); Игуаин
Старши треньор: Хуанде Рамос

Валенсия (4-2-3-1): Ренан; Мигел, Албиол, Марчена, Дел Орно (63 - Мадуро); М. Фернандеш, Албелда; Хоакин, Бараха (62 - Д. Силва), Мата (75 - Родригес); Вийя
Старши треньор: Унай Емери

Жълти картони: Марсело, Салгадо (Реал М); Марчена, Дел Орно (Валенсия)

Червен картон: Марчена (67)

Съдия: Рамирес Домингес